Zafer Coşkusu Gece De Sürdü.

Zafer coşkusu gece de sürdü

Zafer Bayramı coşkusu gece de sürdü. Konyaaltı Sahili’nde tekneler su perdesine Atatürk fotoğrafları ve Türk bayrağı yansıtarak gösteri yaptı

ANTALYA'DA 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü coşkusu gece saatlerinde de devam etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi bu yıl ilk defa 30 Ağustos Zafer Bayramı için bir sinevizyon gösterisi hazırladı. Antalya Limanı'ndan denize açılan tekneler Konyaaltı Sahili'ne geldiğinde burada bir süre demirledi. Lazer ışıklı gösteri yapan tekneler 10. Yıl Marşı başta olmak üzere çok sayıda marş seslendirdi.

SU PERDESİ

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği lazerli şovda Konyaaltı Sahili'ne gelen binlerce kişi gösterdiği ilgi ile hem takip etti hem de cep telefonlarıyla görüntüledi. Gösterinin sonuna doğru bir tekneye bağlanan özel aparat sayesinde kıyıya yakın bir noktada su perdesi oluşturuldu. Su perdesine teknelerden Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafları ve Türk bayrağı yansıtıldı. '30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun' mesajı ile son bulan sinevizyon gösterisinin ardından gökyüzünü havai fişekler aydınlattı.

ATATÜRK'E KOŞTUK

Avrupa'nın en büyük tünel akvaryumuna sahip Antalya Akvaryum'un dünyaca ünlü isimlerin balmumu heykellerinin sergilendiği 'Face 2 Face' bölümünde, Atatürk köşesi oluşturuldu. Köşede, müzayedelerden satın alınan Atatürk'e ait eşyalar da sergileniyor. Koleksiyonda Atatürk'ün melon şapkası, İstiklal Madalyası, kol düğmeleri ve sigara tablası ile telgraf mesajları yer alıyor.

Sabah Akdeniz - 01.09.2020

 

Biz Kimiz?

Port Akdeniz, Antalya, kruvaziyer terminali, konteyner terminali, dökme yük, genel kargo ve proje kargo terminali içeren çok amaçlı bir limandır. Antalya'nın en batı ucundaki Kemer kavşağında yer alan Port Akdeniz, Alanya, Mersin, Konya, Akşehir, Afyon, Burdur, Denizli gibi önemli turizm, sanayi ve ticaret merkezlerine bağlanan yüksek kaliteli otoyollarla hinterlandı ile bağlantılıdır.

Tümünü Görüntüle