HAKKIMIZDA

Kruvaziyer, konteyner, genel yük, dökme yük, proje kargo, drilling shorebase ve askeri gemi hizmetleri verilen çok amaçlı bir liman olma özelliğine sahip Port Akdeniz- Antalya Limanı, Türkiye’nin gelişme potansiyeli en yüksek limanları arasında yer almaktadır. İzmir-Mersin arasında yaklaşık 700 deniz mili kıyı şeridi üzerinde en büyük organize liman olma özelliğini taşımaktadır. 

Bu limanlar arasında hem yolcu hem de yük operasyonlarının yapıldığı en yüksek hacimli liman özelliğine sahip Port Akdeniz, Antalya ilinin en batı noktası olan Kemer çıkışında yer almakta, yüksek standartta karayolları ile Alanya, Mersin, Konya, Akşehir, Afyon, Burdur, Denizli gibi önemli sanayi ve turizm merkezlerine bağlanmaktadır.

Port Akdeniz, yıllık ortalama 1.500 adet gemi kabul, 4 milyon ton genel & dökme yük ve 350 bin TEU konteyner elleçleme kapasitesine sahiptir.

Port Akdeniz-Antalya Limanı olarak ticaret hacmindeki artış göz önünde bulundurularak ithalatçı ve ihracatçılarımızın sorunsuz şekilde yükleme ve tahliyelerini gerçekleştirebilmeleri için bir çok ilave yatırım ve yeni uygulamalar başlatmış ve tüm gücüyle yatırımlarına devam etmektedir.

Biz Kimiz?

Port Akdeniz, Antalya, kruvaziyer terminali, konteyner terminali, dökme yük, genel kargo ve proje kargo terminali içeren çok amaçlı bir limandır. Antalya'nın en batı ucundaki Kemer kavşağında yer alan Port Akdeniz, Alanya, Mersin, Konya, Akşehir, Afyon, Burdur, Denizli gibi önemli turizm, sanayi ve ticaret merkezlerine bağlanan yüksek kaliteli otoyollarla hinterlandı ile bağlantılıdır.

Tümünü Görüntüle