KRUVAZİYER

Antalya Kruvaziyer Limanı, kruvaziyer gemileri, konteyner gemileri ve dökme yük gemileri için ayrı limanlar ve bir yat limanı olan çok amaçlı bir liman olan Port Akdeniz'de yer almaktadır. Antalya'ya, büyük bir uluslararası havalimanına, geniş bir otel yelpazesine ve Aspendos, Perge ve Side gibi çeşitli önemli arkeolojik sit alanlarına olan yakınlığı göz önüne alındığında, liman, Akdeniz'de önemli bir ana liman olmak için gereken tüm çekiciliğe sahiptir. Antalya yılda 110 milyonun üzerinde turisti ağırlayan Türkiye'nin bir numaralı tatil beldesidir.

Kruvaziyer operasyonları 2010 yılında başladı ve Antalya'yı Doğu Akdeniz'de yeni bir dönüş merkezi haline getirdi. Ayrıca, kendi yat limanı tesislerinin kapasitesi ve rahatlığı göz önüne alındığında, Port Akdeniz, Türk Akdeniz'de iç ve dış yat turizminde de önemli bir rol oynamaktadır.

Port Akdeniz, toplam 510 m uzunluğunda üç kruvaziyer iskelesine, 1.830 m2 yolcu terminaline ve kruvaziyer yolculara hizmet veren 990 m2 bagaj alanına sahiptir. Port Akdeniz, 2009 yılında 13.842 yolcuya ev sahipliği yapmış ve limanın bir dönüş merkezi olarak tanıtılmasıyla 2015 yılında bu sayı önemli ölçüde artarak yaklaşık 200.000 yolcuya ulaşmıştır. Şirketin öncelikli amacı, Port Akdeniz'i Doğu'da bir dönüş merkezi olarak konumlandırmaktı. Akdeniz. 2010'da Aida Cruises ve 2012'de TUI Cruises için geri dönüş operasyonlarının başlamasının ardından, limanın kruvaziyer trafiği on kat arttı.

Port Akdeniz, yolcu gemilerine kılavuzluk, römorkörcülük, palamar, barınma, güvenlik, temiz su temini ve atık toplama hizmetlerinin yanı sıra bagaj işlemleri de dahil olmak üzere tam terminal hizmetleri sunmaktadır. 2011 yılında prestijli “En İyileştirilmiş Terminal Tesisleri” ödülüne layık görülen Port Akdeniz, yolcularının yolculuğunun keyfini sonuna kadar çıkarması için en kaliteli hizmetleri sunuyor.

Telefon

Santral : +90 242 259 1 380

Müşteri Şikayet/Talep/Öneri : +90 850 258 5 258

Adres

Büyük Liman 07130 Antalya, Türkiye

KEP Adresi : antalyaliman@hs01.kep.tr

Biz Kimiz?

Port Akdeniz, Antalya, kruvaziyer terminali, konteyner terminali, dökme yük, genel kargo ve proje kargo terminali içeren çok amaçlı bir limandır. Antalya'nın en batı ucundaki Kemer kavşağında yer alan Port Akdeniz, Alanya, Mersin, Konya, Akşehir, Afyon, Burdur, Denizli gibi önemli turizm, sanayi ve ticaret merkezlerine bağlanan yüksek kaliteli otoyollarla hinterlandı ile bağlantılıdır.

Tümünü Görüntüle