TEHLİKELİ MADDE KAZA ÖNLEME POLİTİKASI

 TEHLİKELİ MADDE KAZA ÖNLEME POLİTİKASI 

 Port Akdeniz (Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri A.Ş), tehlikeli maddelerin elleçlenmesi ve/veya depolanmasını can, mal, çevre emniyeti ve güvenliğini en üst düzeyde tutarak gerçekleştirmeyi ilke ve hedef edinmiştir.  
   
Bu kapsamda, Port Akdeniz’in öncelikli ve devam eden tehlikeli madde kaza önleme politikası;  

  • ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri, 
  • ISO  45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve politikalarıyla birlikte tehlikeli maddelerin deniz yoluyla taşınması hakkında Ulusal ve Uluslararası mevzuat hükümleri, 
  • Tehlikeli maddelerden kaynaklı kazaların  önlenmesine yönelik, alt işveren çalışanları da dâhil kuruluştaki tüm çalışanlar için gerekli olan eğitimler sağlanmakta ve alt işverenler ile işbirliği içerisinde yürütülmektedir. 

Tehlikeli maddelerin sebep olabileceği veya karışabileceği ölüm, yaralanma, maddi hasar ve çevre kirliliği gibi kazaların önlenmesi, insanlara ve çevreye olan zararlarının en aza indirilmesi için azami ölçüde, etkin ve sürekli korumanın sağlanması politikamızdır. 
  
Özgür Sert 
Genel Müdür 
Ortadoğu Antalya Liman İşletmeleri A.Ş. 
 

Biz Kimiz?

Port Akdeniz, Antalya, kruvaziyer terminali, konteyner terminali, dökme yük, genel kargo ve proje kargo terminali içeren çok amaçlı bir limandır. Antalya'nın en batı ucundaki Kemer kavşağında yer alan Port Akdeniz, Alanya, Mersin, Konya, Akşehir, Afyon, Burdur, Denizli gibi önemli turizm, sanayi ve ticaret merkezlerine bağlanan yüksek kaliteli otoyollarla hinterlandı ile bağlantılıdır.

Tümünü Görüntüle